]]>
]]>
NEWSru.ua // Україна // Четвер, 12 cічня 2017 р.
пошук
РУС   УКР

В Україні можуть змінити правила для рибалок

час публікації: 12 cічня 2017 р., 11:01
останнє оновлення: 12 cічня 2017 р., 11:57
фото версія для друку зберегти як файл отправить

Аграрні чиновники перейнялися наведенням ладу на українських водоймах – з'явився проект міністерського наказу про встановлення режимів рибальства на дніпровських водосховищах, в басейні Чорного і Азовського морів 2017 року. Як пояснили в Мінагропроді, запровадження таких режимів передбачено законом про рибне господарство та порядком використання водних біоресурсів від 2015 року, пише UBR.

У документі детально прописані всі загальні нюанси риболовлі. Наприклад, зазначено, що максимальна довжина сітки не повинна перевищувати 70 м, рибалити в темний час доби на суднах без бортових вогнів заборонено тощо.

Є уточнення і щодо окремих водосховищ:

- на Київському дозволять "полювати" на карасів сітками з плетінням в 50 мм до початку весняно-літньої заборони та після 1 вересня;

- на Кременчуцькому водосховищі хочуть дозволити використання сіток з дрібним плетінням (5-10 мм) для вилову верховодки і тюльки навесні і влітку, а також тралами – в 500-метровій зоні насосних станцій і за межами 5 км забороненої зони Канівської ГЕС;

- на Дніпродзержинському водосховищі можна буде використовувати на зарослих ділянках біля низки островів (Крячок, Чикаловські, Успенські плавні та ін.) низькостінні сітки тощо.

Не менш детально прописані і заборони. Так, на водосховищах хочуть обмежити використання деяких видів сіток, заборонити виловлювати товстолобика і білого амура завдовжки менш як 60 см, щуки – менш ніж 50 см, а сома – менш ніж 80 см. В Азовському морі буде заборонено ловити осетрових риб, а тих, які потраплять до сіток, наказано випускати назад.

Також у проекті зазначається, що в разі погіршення екологічного стану водойми Держрибагентство може регулювати кількість знарядь лову, а якщо на рибалку складено більш як 4 акти про перевищення норм вилову, контролери мають право забороняти промисел на 10-20 днів.

У Мінагропроді пояснюють, що ухвалення нових режимів має забезпечити баланс між природоохоронними вимогами й економічними інтересами рибалок, а також сприятиме збільшенню виробництва рибної продукції в Україні (зараз цей показник становить 11,1 кг/особу на рік, тоді як світовий показник – понад 20 кг ).

Посилення контролю за рибалками дозволить держбюджету отримати понад 4 млн грн як платежі за використання біоресурсів. Щоправда, при цьому доведеться витрачати майже 900 тис. грн на рік на оформлення документації (журнали обліку, квитанції, звіти тощо). Поки що незрозуміло, як нові режими змінять собівартість самої риби і врешті ціни на неї в роздробі.

Нагадаємо, 2016 року запустили перший в Україні рибоохоронний патруль.

Ссылки по теме:


Поліція затримала рибалку, який виловив червонокнижну білугу вагою 120 кілограмів
// NEWSru.ua // Україна // 21 грудня 2016 р.


У Києві патрульні затримали озброєних браконьєрів
// NEWSru.ua // Україна // 5 вересня 2016 р.


Науковці попередили про повне вимирання мідій
// NEWSru.ua // Світ // 21 червня 2016 р.


В Асоціації рибалок України б'ють на сполох: в Азовському морі закінчується риба
// NEWSru.ua // Україна // 25 травня 2016 р.


У Черкасах запрацював перший водний поліцейський патруль
// NEWSru.ua // Україна // 20 квітня 2016 р.


Платну рибалку запровадять після ліквідації браконьєрства - Мінагрополітики
// NEWSru.ua // Економіка // 1 жовтня 2015 р.


Через війну браконьєри вирішили працювати на Чорному морі законно
// NEWSru.ua // Україна // 20 квітня 2015 р.

]]>
]]>
Вівторок, 24 cічня 2017 р.   Остання новина: 06:55
Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
© NEWSru.ua 2017